Countries: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 200: | Line 200: | ||
| Southern Africa | | Southern Africa | ||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Zimbabwe Zimbabwe] | | [https://en.wikipedia.org/wiki/Zimbabwe Zimbabwe] | ||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| West Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Mauritania Mauritania] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| West Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Ivory_Coast Ivory Coast] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| West Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/The_Gambia The Gambia] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| West Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Ghana Ghana] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| West Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Guinea Guinea] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| West Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Liberia Liberia] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| West Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Nigeria Nigeria] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| West Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sierra_Leone Sierra Leone] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| West Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Benin Benin] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| West Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Burkina_Faso Burkina Faso] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| West Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Guinea-Bissau Guinea-Bissau] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| West Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Mali Mali] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| West Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Niger Niger] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| West Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Senegal Senegal] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| West Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Togo Togo] | |||
|} | |} |