Countries: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 108: | Line 108: | ||
| Central Africa | | Central Africa | ||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Gabon Gabon] | | [https://en.wikipedia.org/wiki/Gabon Gabon] | ||
|- | |- | ||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | | [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | ||
Line 148: | Line 144: | ||
| East Africa | | East Africa | ||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Djibouti Djibouti] | | [https://en.wikipedia.org/wiki/Djibouti Djibouti] | ||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| Southern Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Angola Angola] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| Southern Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Botswana Botswana] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| Southern Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Comoros Comoros] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| Southern Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Eswatini Eswatini] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| Southern Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Lesotho Lesotho] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| Southern Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Madagascar Madagascar] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| Southern Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Malawi Malawi] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| Southern Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Mauritius Mauritius] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| Southern Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Mozambique Mozambique] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| Southern Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Namibia Namibia] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| Southern Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Seychelles Seychelles] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| Southern Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/South_Africa South Africa] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| Southern Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Zambia Zambia] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| Southern Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Zimbabwe Zimbabwe] | |||
|} | |} |