Countries: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 108: | Line 108: | ||
| Central Africa | | Central Africa | ||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Gabon Gabon] | | [https://en.wikipedia.org/wiki/Gabon Gabon] | ||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| East Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sudan Sudan] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| East Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/South_Sudan South Sudan] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| East Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Somalia Somalia] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| East Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Kenya Kenya] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| East Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Uganda Uganda] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| East Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Rwanda Rwanda] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| East Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Tanzania Tanzania] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| East Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Burundi Burundi] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| East Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Eritrea Eritrea] | |||
|- | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Sub-Saharan_Africa Sub-Saharan Africa] | |||
| East Africa | |||
| [https://en.wikipedia.org/wiki/Djibouti Djibouti] | |||
|} | |} |